Jõgevamaa kohalik toit

Jõgevamaa katab laua 10.-16. detsembril

07. detsember 2018 Kell 14:55

Kohalikud toidutooted on üha populaarsemad kingikotti pistmiseks, samuti pakuvad paljud söögikohad detsembris erimenüüd.

10.-16. detsembril  aitab Jõgevamaa katta teie toidulauda ehk võite minna nautima häid maitseid päris mitmesse söögikohta ning helistada-kirjutada-läbi astuda ettevõtetest, et osta või tellida meelepäraseid tooteid.

Nädala jooksul ootavad teid järgmised ettevõtted:

Meemeistrid OÜ Põltsamaal, kelle tootevalikus on nii tavalist mett ja mesindustooteid, kui külmkuivatatud marjadega maitsestatud meesegusid. Saladuskatte all võib öelda, et Annamõisas asuva mesindushoone pakendusliini tulemuste järgi on tänavu kõige populaarsem Jõulumees, aga ka Metsamees ja Must mees.

Langebrauni mesiaed Põltsamaal esitleb mahemett ja just kinkimiseks sobivaid variante. Need, kelle jaoks on oluline, et kuldset karva mesi oleks puhtast loodusest kogutud, tasub Jaan Langebrauni poole pöörduda. Põltsamaal mesinikud on tuntud mehed ka kaugemal.

Juhus OÜ Tabiveres pakub käsitööõlut ja -siidrit väga erinevale maitsele, kas sa hindad head saunaõlut või julged hapuõllede moega kaasa minna. Endises Tabivere mõisa veskis pruulitakse juba mõnda aega õlut, mis teistest eristub, kuid ometi sobib väga erinevatele õllesõpradele. Põnevad tootelood, sildid ning soovi korral ka veskikülastus aitavad teil kindla peale veenduda, et juhuslikult ei sünni siin ilmas midagi.  

Avinurme Puiduait Avinurmes on valmistanud ette erimenüü eelkõige gruppidele. Traditsioonilise seaprae juhatab sisse maitserikas külluslik külmlaud, kust leiab nii metsaseenesalati kui süldi. Kõik natuke moodsamas võtmes kui kodus teete.

Juulamõisa kohapärimuskohvik Juula külas esitleb hoopiski oma talvemenüüd, millest leiab tavapäraste roogade kõrval Juulamõisa kasuka ja talveprae käsitööna valminud verivorstidega Janely Koduköögist. Enne jõule saab kohvikust ka piparkooke ning piparkoogitainast nii nisu- kui tatrajahuga, samuti põnevaid ruuniküpsiseid ja kondenspiimapähkleid. 

Kohvik Ateljee koos oma noorema sõsara Piibe Tarega peibutab külalisi väga põneva valikuga. Sel nädalal tuleb emmast-kummast köögist täidetud veisepraadi, pohladega jõulupraadi, isetehtud sealihast jõuluvorstikesi, talupoja jõulurooga ehk sealiha koos mõnusate köögiviljadega ning mõistagi ei puudu ka peekonisse keeratud verivorstid. Kuna mõlema söögikoha menüü muutub päeviti, tasub enne söömaminekut jälgida FB lehti.

Nädala võtavad kokku jõululaadad. 15. detsembril toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis suur jõululaat, kus on enamus meie aktiivsemaid toidutootjaid oma kaupa pakkumas. Kes Tartusse ei jõua, võib sõita pühapäeval 17. detsembril Kääpale, kus Kääpa OTT korraldab oma jõululaada.

Sellel nädalal alustab Jõgevamaa toidu-uudiste tutvustamist ka uus Fcaebooki leht „Jõgevamaa katab laua“, mida haldab Jõgevamaa Koostöökoda.

 

Projekti "Toiduvaldkonna ettevõtete toetamine Jõgeva maakonnas 2018-2019" toetab Euroopa Regionaalarengu Fond meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks (PATEE)“ kaudu.