Alates 2016

Kunstlund tuleb toota ka lumisel talvel

Põltsamaa külje all asuvad Kuningamäe suusarajad on Kesk-Eesti talispordiharrastajate hulgas väga populaarseks muutunud, sest need on alati heas korras ning peavad tänu kunstlumest alusele ka kevadisele päikesele ja vihmale kaua vastu.

Suusatada saab ka pimedal ajal

Suusatamine on Eestis seda populaarsem, mida lumerohkem on talv. Et Põltsamaa külje all Kuningamäel on ka kunstlume tootmise võimalus, tasub seal suusatamist kui head tervisespordiala propageerida ka kesisema loodusliku lumikattega talvedel.

Uugi talus saab kasemahlast siirup

Kasemahl on väärt kraam ka sellisena, nagu see puu seest välja tuleb. Mustvee vallas Uugi talus väärindatakse aga kasemahl veel siirupiks. Kui varem aurutati mahlast vesi välja tavalises suures potis, siis 2018. aastal muretseti Leader-programmist saadud toetuse abil spetsiaalne auruti.

Kärdes tegutsev turismitalu pakkus teist suve glämpingumajutust

Seda, mis on kämping, teavad kõik. Jõgeva vallas Kärdes on aga suviti võimalus proovida glämpingus ööbimist. Selline majutusviis sobib inimestele, kellele meeldib looduse lähedus, ent kes ei soovi samas loobuda hotellitoale omastest mugavustest, nagu pehme voodi, voodipesu, elektrivalgus jne.

Spordiliit Kalju mõtleb kehale ja vaimule

Jõgevamaa Spordiliit Kalju koordineerib sporditegevust Jõgeva maakonnas ja korraldab ka maakondlikke spordiüritusi. 2016., 2017. ja 2018. aastal aitas spordiliidu poolt Jõgevamaa rahvale pakutavaid suviseid ja talviseid sportimisvõimalusi avardada Leader-programmist rahastatud projekt.

Kohvik, kus söögi kõrvale pakutakse ka kultuurilugu

Kohvikuid tegutseb Eestis palju, ent sellist unikaalset söögikohta, nagu kohapärimuskohvik, saab külastada ainult Juula külas. Kohvikut rajades pidas OÜ Juulamõis silmas nii piirkonda külastavaid turiste kui ka kohalikku rahvast.

Väliterrass annab uusi võimalusi vaba aja tegevusteks

Pala noortekeskus asub kohaliku kultuurimajaga ühe katuse all. Tänu MTÜ Pala Valla Noored käivitatud Leader-projektile rajati mitme funktsiooniga hoone siseõue 2017. aasta kevadel nägus väliterrass. Seal on mõnus niisama aega veeta, ent seal saab korraldada ka kohvikupäevi, kontserte ja vabaõhukino seansse. Pala kultuurimaja sisehoov polnud varem just kuigi kena paik ja mingit funktsiooni sellel ka polnud. Tänu väliterrassile rõõmustab siseõu nüüd silma ja leiab kasutust nii noorte kui ka kogukonna teiste huvigruppide poolt.

Vahupaigaldusseade ja laohall aitasid kitsaskohtadest üle

OÜ Puukujurid on kahe puutööst innustunud venna, Taavi ja Tanel Pirgi loodud ettevõte, mille toodang aja jooksul tasapisi, aga järjekindlalt kasvanud on. Hiljuti soetas firma Jõgevamaa Koostöökoja vahendusel saadud Leader-toetuse abiga vahtpolüuretaani pihustamise masina, mõned puidutöökojas vajalikud seadmed ning kvaliteetse valmistoodete laohalli. Kõik on firma arengu seisukohalt väga vajalikud asjad.

Ka kodumaisest toormest saab tasemel veini

Odiveres asuv Ulge talu on marjakasvatustalu: seal kasvatatakse maasikaid, vaarikaid ja arooniaid. Arooniat võib nimetada taasavastatavaks kultuuriks: üksvahe kasvatati seda Eestis üsna rohkesti, siis vajus see unustuse hõlma ning nüüd hakkab selle vastu taas huvi tekkima.

Tänu laohoonele ei sega ilm enam marjasaagi koristust

Astelpaju mari on väärt mari: maitsev ja vitamiinirikas. Raigastvere külas asuva Sepamäe talu astelpajuistandusest tuli esimene saak 2009. aastal. Praegu kasvatatakse mahetunnustusega istanduses marju 2,5 hektaril, ent ettevõtja sooviks tootmist laiendada. Üheks eelduseks, mis seda teha võimaldab, oli laohoone rajamine. See kerkis tallu Leader-programmist saadud toetuse abiga.