Alates 2016

Neimann Grupis rajatakse uusi maasikapõlde masinaga

Maasikakasvataja jaoks on üks raskemaid töid uue põllu rajamine. Kui arvestada, et iga põllulapp vajab nelja-viie aasta tagant uuendamist, tuleb seda tööd ka päris palju teha. Koimula külas maasikaid ja vaarikaid kasvatav OÜ Neimann Grupp soetas endale Leader-toetuse abil peenramoodustaja-kiletaja, mis uute maasikataimede istutamist märkimisväärselt lihtsustab.

Juulamõisa kohviku juurde rajati matkaautode peatuskoht

Matka- ehk karavanautoga puhkuse ajal ringi sõitmine pole Eestis veel väga levinud, seetõttu on napilt ka parklaid, kus „ratastel suvilaga“ reisides vahepeatust teha. Matkabussil on peatuskohas vaja ju eritingimusi, näiteks võimalust ühendada end elektrisüsteemi. Tavaliselt soovitakse ka veevarusid täiendada, heitveest vabaneda ja duši all käia. Seda kõike pakutakse karavanireisijatele nüüd Juulamõisa kohviku juures.

Aidu järve rannas ei hakka lastel igav

Suvistel soojadel päevadel koguneb Aidu järve ehk ametliku nimega Kõpu tiigi äärde palju rannamõnude nautijaid. Lastega peresid meelitab sinna muu hulgas see, et pere pisemad saavad lisaks vees sulistamisele veeta aega vahval mänguväljakul.

Kaareperes tegutseb väike, aga toimekas autoremonditöökoda

Kaarepere vanas katlamajas ei toodeta juba ammu enam soojust. Seal hooldab ja remondib osaühing LP Green hoopis mootorsõidukeid – nii kahe- kui ka neljarattalisi. Leader-programmist saadud toetus võimaldas firmal vana katlamaja olulisel määral laiendada. Nüüd mahuvad sinna ära ka kontori- ja duširuum ning klientidele mõeldud puhkenurk.

Kalevipoja legendid aitavad Jõgevamaa loodus- ja kultuuriväärtusi tutvustada

Jõgevamaad on sageli nimetatud Kalevipoja tegude maaks, sest paljusid siinseid loodusobjekte seostatakse meie rahvuseepose kangelase toimetamistega: kus on ta hiigelvagusid kündnud, kus lingukivi lennutanud, kus sängis puhanud ja kuhu jalajälgi jätnud. Kangelase mõõkki lebab Kääpa jõe põhjas.

Vibulaskmine, uus spordiala Jõgevamaal

 

Vibulaskmine, uus spordiala Jõgevamaal

Kunstlund tuleb toota ka lumisel talvel

Põltsamaa külje all asuvad Kuningamäe suusarajad on Kesk-Eesti talispordiharrastajate hulgas väga populaarseks muutunud, sest need on alati heas korras ning peavad tänu kunstlumest alusele ka kevadisele päikesele ja vihmale kaua vastu.

Suusatada saab ka pimedal ajal

Suusatamine on Eestis seda populaarsem, mida lumerohkem on talv. Et Põltsamaa külje all Kuningamäel on ka kunstlume tootmise võimalus, tasub seal suusatamist kui head tervisespordiala propageerida ka kesisema loodusliku lumikattega talvedel.

Uugi talus saab kasemahlast siirup

Kasemahl on väärt kraam ka sellisena, nagu see puu seest välja tuleb. Mustvee vallas Uugi talus väärindatakse aga kasemahl veel siirupiks. Kui varem aurutati mahlast vesi välja tavalises suures potis, siis 2018. aastal muretseti Leader-programmist saadud toetuse abil spetsiaalne auruti.

Kärdes tegutsev turismitalu pakkus teist suve glämpingumajutust

Seda, mis on kämping, teavad kõik. Jõgeva vallas Kärdes on aga suviti võimalus proovida glämpingus ööbimist. Selline majutusviis sobib inimestele, kellele meeldib looduse lähedus, ent kes ei soovi samas loobuda hotellitoale omastest mugavustest, nagu pehme voodi, voodipesu, elektrivalgus jne.