Alates 2016

Kaareperes tegutseb väike, aga toimekas autoremonditöökoda

Kaarepere vanas katlamajas ei toodeta juba ammu enam soojust. Seal hooldab ja remondib osaühing LP Green hoopis mootorsõidukeid – nii kahe- kui ka neljarattalisi. Leader-programmist saadud toetus võimaldas firmal vana katlamaja olulisel määral laiendada. Nüüd mahuvad sinna ära ka kontori- ja duširuum ning klientidele mõeldud puhkenurk.

Kalevipoja legendid aitavad Jõgevamaa loodus- ja kultuuriväärtusi tutvustada

Jõgevamaad on sageli nimetatud Kalevipoja tegude maaks, sest paljusid siinseid loodusobjekte seostatakse meie rahvuseepose kangelase toimetamistega: kus on ta hiigelvagusid kündnud, kus lingukivi lennutanud, kus sängis puhanud ja kuhu jalajälgi jätnud. Kangelase mõõkki lebab Kääpa jõe põhjas.

Vibulaskmine, uus spordiala Jõgevamaal

 

Vibulaskmine, uus spordiala Jõgevamaal

Kunstlund tuleb toota ka lumisel talvel

Põltsamaa külje all asuvad Kuningamäe suusarajad on Kesk-Eesti talispordiharrastajate hulgas väga populaarseks muutunud, sest need on alati heas korras ning peavad tänu kunstlumest alusele ka kevadisele päikesele ja vihmale kaua vastu.

Suusatada saab ka pimedal ajal

Suusatamine on Eestis seda populaarsem, mida lumerohkem on talv. Et Põltsamaa külje all Kuningamäel on ka kunstlume tootmise võimalus, tasub seal suusatamist kui head tervisespordiala propageerida ka kesisema loodusliku lumikattega talvedel.

Uugi talus saab kasemahlast siirup

Kasemahl on väärt kraam ka sellisena, nagu see puu seest välja tuleb. Mustvee vallas Uugi talus väärindatakse aga kasemahl veel siirupiks. Kui varem aurutati mahlast vesi välja tavalises suures potis, siis 2018. aastal muretseti Leader-programmist saadud toetuse abil spetsiaalne auruti.

Kärdes tegutsev turismitalu pakkus teist suve glämpingumajutust

Seda, mis on kämping, teavad kõik. Jõgeva vallas Kärdes on aga suviti võimalus proovida glämpingus ööbimist. Selline majutusviis sobib inimestele, kellele meeldib looduse lähedus, ent kes ei soovi samas loobuda hotellitoale omastest mugavustest, nagu pehme voodi, voodipesu, elektrivalgus jne.

Spordiliit Kalju mõtleb kehale ja vaimule

Jõgevamaa Spordiliit Kalju koordineerib sporditegevust Jõgeva maakonnas ja korraldab ka maakondlikke spordiüritusi. 2016., 2017. ja 2018. aastal aitas spordiliidu poolt Jõgevamaa rahvale pakutavaid suviseid ja talviseid sportimisvõimalusi avardada Leader-programmist rahastatud projekt.

Kohvik, kus söögi kõrvale pakutakse ka kultuurilugu

Kohvikuid tegutseb Eestis palju, ent sellist unikaalset söögikohta, nagu kohapärimuskohvik, saab külastada ainult Juula külas. Kohvikut rajades pidas OÜ Juulamõis silmas nii piirkonda külastavaid turiste kui ka kohalikku rahvast.

Väliterrass annab uusi võimalusi vaba aja tegevusteks

Pala noortekeskus asub kohaliku kultuurimajaga ühe katuse all. Tänu MTÜ Pala Valla Noored käivitatud Leader-projektile rajati mitme funktsiooniga hoone siseõue 2017. aasta kevadel nägus väliterrass. Seal on mõnus niisama aega veeta, ent seal saab korraldada ka kohvikupäevi, kontserte ja vabaõhukino seansse. Pala kultuurimaja sisehoov polnud varem just kuigi kena paik ja mingit funktsiooni sellel ka polnud. Tänu väliterrassile rõõmustab siseõu nüüd silma ja leiab kasutust nii noorte kui ka kogukonna teiste huvigruppide poolt.