![]() |
Jõgevamaa Koostöökoda
|
Jõgevamaa Koostöökoja üldkoosolek otsustas taotleda LEADER-tegevusteks perioodil 2015-2020 3 503 105,45 eurot, millest projektitoetuseks plaanitakse kasutada 2 802 484,36 eurot ja tegevusgrupi ja tegevuspiirkonna elavdamistegevusteks 700 621,09 eurot.
Esimest korda toimub 5.–15. novembrini üle kogu Lõuna-Eesti maitsete nädal „Metsast taldrikule”.
Meil on kolm suurt toidutööstust – Põltsamaa Felix konserveerimise, E-Piim juustu ja Olivia toiduõlide tootmise vallas Painkülas, peale selle hulk väikesi pereettevõtteid ja talusid.
Jõgevamaa Koostöökoda uuendas hiljutise üldkoosoleku otsusega oma arengustrateegiat. Suuri muudatusi ei tehtud, kuid veidi on muudetud toetuste eraldamise põhimõtteid.
Teisipäeval, 18. septembril avati Kultuurikatlas pidulikult Põllumajandusuuringute Keskuse koostatud näitus «100 maaelu toetamise näidet».Näitusega tuuakse esile Eestimaa inimesi ja projekte, kes viimase kümne aasta jooksul on Eesti maaelu arengukava (MAK) toetuste abil aidanud kaasa Eesti maapiirkondade edendamisele.
Arukate Külade (Smart Villages) kontseptsioon viitab jätkusuutlikele maapiirkondadele ja kogukondadele, mis tegelevad nii olemasolevate tugevuste ja väärtustega kui arendavad välja uusi võimalusi.
September on Eesti toidu kuu ja nüd on põhjust maitsta head-paremat ning ka talvevarusid soetada.
Pühapäevane avatud talude päev tõi taludesse rekordarvu külastajaid. Jõgevamaa koostöökoda, mis tegeles avatud talude päeva korraldamisega Jõgevamaal, aitas huvilistel teha bussiga tiiru Jõgeva ümbruse taludes.
Gotland – saar, kus ajal on alati aega. Vahva toidutootjate ja teiste toiduhuviliste seltskond, kuhu kuulus lisaks meie piirkonna inimestele osavõtjaid ka Hiiu- ja Läänemaalt, alustas oma õppereisi Gotlandi saarele ikka Tallinn-Stockholmi laevaliiniga. Stockholm tervitas suurlinna suvise päikesega ja et aega praami väljumiseni Gotlandi saarele oli, siis külastasime õigete eestlastena Stockholmi Eesti maja.
LEADER-meetmes on avanemas uus taotlusvoor, kuid sel korral võetakse vastu projekte ainult ühisprojektide meetmetesse. Ühisprojektide meetmed võimaldavad ellu viia mitmekülgseid tegemisi koostöös mitme teise organisatsiooniga. Lisaks peavad tegevused kestma vähemalt 24 kuud. Oodatud on ühisprojektid nii kogukondadelt kui ettevõtjatelt. Nii maakonna ülesed tegemised, kui väikse kogukonna ühised ettevõtmised.
Märtsis saab Jõgevamaa Koostöökoja juhatuse aeg täis ja on aeg hakata valima uusi juhatuse liikmeid. Jõgevamaa Koostöökoja juhatusse peavad kuuluma MTÜde esindaja, ettevõtjate esindaja ja KOVide esindaja nii Vooremaa, Peipsi, kui Põltsamaa piirkonnast, lisaks maakondlike organisatsioonide esindaja ja Jõgevamaa Kodukandiühenduse esindaja.
Jõgevamaa Koostöökoja 2018 aasta esimene üldkoosolek toimus 8. veebruaril kell 15:00-17:00 Pajusi rahvamajas. Ühtlasi tähistame ka Eesti Vabariigi sünnipäeva!
Peipsimaa koostööprojektide kokkuvõte
Üldkoosoleku päevakord (15:00-16:00):
11. detsembril 2017 toimus Jõgeval, Laisholmi pubis Jõgevamaa Koostöökoja üldkoosolek-jõuluseminar.
Jõgevamaa Koostöökojal tuleb tänavu veel üks voor, projektide rahastustaotlusi võetakse vastu 20. novembrist 1. detsembrini kella 15ni.
Jõgevamaa Koostöökoja Üldkoosolek toimus 19. septembril Betti Alveri muuseumis Jõgeval.
Tutvu siin koosoleku kokkuvõttega
Päevakorras: