Meie meedias

Jõgevamaal võiks olla toiduvaldkonna kompetentsikeskus

Jõgevamaa Koostöökoja kohaliku toidu spetsialisti Ülle Juki sõnul on mõeldud Jõgevamaale toiduvaldkonna kompetentsikeskuse loomisele, sest siinne Eesti Taimekasvatuse Instituut tegeleb põhiliselt Eestis kasvatatavate põllukultuuride sordiaretusega ja ka välismaiste sortide katsetamisega.

Koostöökoja Leader meetme uus taotlusvoor avatakse 14. märtsil
 

Jõgevamaa Koostöökoja  Leader meetme uus taotlusvoor avatakse 14. märtsil, taotlusi saab esitada kuni 31. märtsini. Taotluste esitamine on elektroonses e-PRIA keskkonnas.

Soomlased proovivad meelsasti uusi maitseid

Tänavu juba teist aastat järjest Soomes peetaval Põhjamaade suurimal turismimessil Matka 2016 osalenud Jõgevamaa Koostöökoja töötajad tõdesid, et soomlasi huvitavad uued maitsed väga ja nad on selleks valmis Jõgevamaale sõitma.

Kollased aknad edendavad turismi

Jõgevamaale paigaldatud kolme kollase akna eesmärgiks on kõige muu hulgas ka turismi edendada ja teadvustada, mida Lõuna-Eestis pakkuda on. 2015. aasta lõpuks laienes projekti „Elu kahe maailma piiril“ tegevus Jõgevamaal ja siia paigaldati kaks uut raami  - lisaks 2013. aastal Mustveesse paigaldatud raamile on nüüd raamid ka Kuremaal ja Mandri-Eesti keskpunktis. Neist viimane on juskui sümboolne sisenemine Lõuna-Eestisse, Kuremaa raam aga tutuvustab lisaks kaunitele Vooremaa vaadetele ka siinset aja- ja kultuurilugu.

Jõgevamaa olulisemad sündmused 2015

Jaanuar

*Pala vallavolikogu avaldas soovi liituda Tartumaaga.

*Põltsamaa vald vabastas ametist Esku-Kamari kooli direktori.

*17. jaanuaril möödus 75 aastat riigi külmarekordi mõõtmisest Jõgeva ilmajaamas. 1940. aastal registreeriti  siin Eesti külmarekord – 43,5 kraadi, mis kehtib praeguseni.

 

Koostöökoja toiduspetsialistina töötab Ülle Jukk

Naine tegutseb juba kolm aastat ka ajakirja Tiiu köögitoimetajana ning on aastaid pidanud toidublogi. Jõgevamaa Koostöökotta ajendas teda kandideerima huvi kohaliku toidu vastu. “Olen ülikoolis ajalugu õppinud ning tegelen toidu ajalooga ja ajalooliste toitudega. Sellepärast on minu jaoks oluline kohaliku toidu teema. Tunnen ka üsna hästi Jõgevamaad,” lisas ta.