![]() |
Jõgevamaa Koostöökoda
|
Kuigi ettevõtlus on viimase aja tormituultes kõvasti räsida saanud, ei näita inimeste ettevõtlikkus vaibumise märke. Vähemalt Lõuna-Eesti käänuliste teede ääres kohtab endiselt rõõmsa näoga ettevõtlikke tegelasi, kelle käänulised ideed on aidanud neil muutuvates oludes kohaneda ja hakkama saada. Kas see ongi innovatsioon, võiks küsida. Kahtlemata! Just see on rohujuuretasandi innovatsioon, millest tasub õppida.
Sookure kime igatsev huige, otsekui kurblik märguanne minevikust, on ühe nõidusliku linnuliigi enesekindel hoiatus oma haprast püsimisest neil põlistel maastikel, mis meie ümber veel laiuvad. Nagu ürgsed sõnumitoojad, mõjuvad sookured oma huigetega kevadiste küngaste vahel rabas kauge aja kajana, küsides sügisel enne lahkumist justkui endalt – tea, kas seda sünnikodu uuesti näemegi? Näeme, kuniks elu, vastavad nad ise, ja tõusevad väärikalt lendu.
Roosid on ühed kõige majesteetlikumad lilled ning mingil omapärasel moel on need justkui side eri ajastute ja maailmade vahel. Polnud ju 1160. aastal ühel tundmatul kloostriaednikul õrna aimugi, et kunagi kasvab tema aretatud roos Liivimaa karmis kliimas. Täpsemalt Põltsamaa roosiaias.
Ajakirjas "National Geographic Eesti" on ilmunud projekti "Elu kahe maailma piiril" raames Jõgevamaad tutvustavad lood.
30. jaanuaril kutsus ajakiri National Geographic Eesti koostööprojekti “Elu kahe maailma piiril II” partnereid Jõgevamaa Koostöökojast, Tartumaa Arendusseltsist, Valgamaa Partnerluskojast, Võrumaa Partnerluskojast ja Põlvamaa Partnerluskojast tutvuma Äripäeva Kirjastuse tegemistega. Alates 2016. aasta maist on Äripäeva Kirjastus meie kollaste akende projekti partneri, ajakirja National Geographic Eesti väljaandja ja sellega seoses ka partner kõikidele projektiga seotud tegevustele.