Ürituste kokkuvõtted

Jõgevamaa II toidutootjate seminar

18. märts 2016

17. märtsil toimus Vaiatu rahvamajas II Jõgevamaa toidutootjate seminar, mille peateemadeks olid võimalused, mida pakub Eesti Töötukassa tööandjate toetamiseks ning kogukonnaköökide tegevused ja teenused, mida saavad kasutada nii tavainimesed kui näiteks väikeettevõtjad.

Jõgevamaal võiks olla toiduvaldkonna kompetentsikeskus

18. veebruar 2016

Jõgevamaa Koostöökoja kohaliku toidu spetsialisti Ülle Juki sõnul on mõeldud Jõgevamaale toiduvaldkonna kompetentsikeskuse loomisele, sest siinne Eesti Taimekasvatuse Instituut tegeleb põhiliselt Eestis kasvatatavate põllukultuuride sordiaretusega ja ka välismaiste sortide katsetamisega.

Soomlased proovivad meelsasti uusi maitseid

05. veebruar 2016

Tänavu juba teist aastat järjest Soomes peetaval Põhjamaade suurimal turismimessil Matka 2016 osalenud Jõgevamaa Koostöökoja töötajad tõdesid, et soomlasi huvitavad uued maitsed väga ja nad on selleks valmis Jõgevamaale sõitma.

Taotlejate infopäevad

29. jaanuar 2016

18., 19. ja 26. jaanuaril  2016 aastal toimusid Jõgevamaa erinevates piirkondades infopäevad taotlejatele. 

Jõgevamaa toidutootjate seminar

15. jaanuar 2016

2015. a kevadel viis Jõgevamaa Koostöökoda läbi kohaliku toidu uuringu, et saada ülevaadet Jõgeva maakonna toidutootjatest ja mida pakutakse. Uuringu tulemusena selgus, et piirkonnast saab nii maasikaid kui liha; vorstidest, mahladest, küüslaugust, meest, leivast ja muust rääkimata.