Kalender

Uued sündmused

Sündmusi ei ole.

Projektilood alates 2016

Vudila täiendas köögitehnika varusid ja soetas uued vesijalgrattad

17. detsember 2019 kell 10:48
Autor: Riina Mägi
Allikas: Vooremaa 19.12.2019
Foto: Vudila pildikogust

Kaiaveres tegutsev Vudila mängumaa on suviti „kuum“ koht: sealt leiab eest Eesti suurima vabaõhu-veepargi, batuudid, laste seiklusrajad, motorajad, miniloomapargi, tuhat ruutmeetrit sise-mängualasid jne. Et mängumaa külastajatele jätkuvalt atraktiivne oleks, tuleb sinna pidevalt investeerida. Hiljuti soetas OÜ Vudila Mängumaa Leader-toetuse abil köögitarvikuid ja atraktsioone.

2010. aastal käivitatud Vudilas on ikka püütud teenuste kvaliteeti parandada. See käib ka toitlustamise kohta. Toitlustamise puhul on üks olulisi näitajaid teenindamise kiirus. Köögitehnika uuendamine võetigi Vudilas ette selleks, et kiirendada toidu kliendini jõudmist just rahvarohkematel päevadel. Leader-programmist saadud toetuse abil ostetud marmiit (see hoiab toidu soojana) ning integreeritav supipott aitavad sellele tõhusalt kaasa. Marmiidi ja poti tarnis suurköögiseadmete maaletooja Metos.

Toitlustamisel on Vudilas üsna oluline roll, sest pered veedavad mängumaal üldjuhul terve päeva ning vahepeal jõuab kõht kindlasti tühjaks minna. Vudilas on kaks suuremat toitlustuskohta, bistroo ja grillmaja. Bistroosse mahub korraga einestama kuuskümmend inimest. Grillmajas valmib toit – grillkala või grill-liha – otse kliendi silme all. Lisaks bistroole ja grillmajale on Vudilas kaks jäätisekohvikut.

Eelkõige tullakse Vudilasse aga ikka atraktsioonidel lustima ja mängima. Ka atraktsioonidesse tuleb pidevalt investeerida. Leader-programmist saadud toetusega ostetigi Vudilasse kaks uut vesijalgratast. Soetati ka uusi päästeveste, et veel viibimine ohutum oleks. Vesijalgrattad ja päästevestid tarnis EastPole OÜ. 4kids OÜ vahendusel osteti veel kliendikärud, mis teevad mängumaa külastajate elu mugavamaks. Kärusse saab laadida kaasas olevad asjad, ent see sobib ka pere pisemate jalavaeva vähendamiseks.

„Vudilas kasutatakse asju väga intensiivselt. Paljud seadmed ja atraktsioonid, mis tavaolukorras peavad vastu aastaid, lagunevad meil juba paari aastaga. Nii tuligi meil uusi vesijalgrattaid juurde soetada,“ ütles Piret Kaljagin osaühingust Vudila Mängumaa. „Teisalt ajendas uusi vesijalgrattaid ostma tehnoloogia areng. Kui kliente hoida tahame, ei tohi neile teenust pakkuda vananenud atraktsioonidega. Seesugusel mängumaal, nagu Vudila, tulebki igal aastal midagi uut pakkuma, et klientidel oleks põhjust tagasi tulla. Senini oleme seda suutnud,“ kinnitas Piret Kaljagin. Tema sõnul on Vudilal nüüd ka uus ja atraktiivne koduleht uue piletimüügisüsteemi ja korralikult toimiva mobiilivaatega.

Vudila mängumaa külastatavus sõltub päris palju ilmast. Hooaja tavaline tippkuu, juuli, pakkus tänavu suvitusilma suhteliselt napilt. Seepärast ei saa Vudila Mängumaa tänavuse hooaja majandustulemuste üle just täiel rinnal rõõmu tunda. Samas on enam kui 20 000 külastajat hooaja jooksul siiski päris kena tulemus. Kui lastega peredele on Vudila koht, kus lõbusalt aega veeta, siis paljudele noortele on see paik, kust nad on saanud esimesed töökogemused. Hooajal pakub mängumaa tööd umbes viiekümnele noorele, kes pärit põhiliselt Tartu- ja Jõgevamaalt. Tegutsetakse mängumaa instruktorite, klienditeenindajate ja puhastusteenindajatena. Uus hooaeg algab Vudilas tuleva aasta juunis.

Leader-programm toetas Vudila Mängumaa toitlustamise ja atraktsioonide soetamise projekti 6379 euroga. Kogu projekti maksumus oli 10 633 eurot.