Kalender

Uued sündmused

Sündmusi ei ole.

Projektilood alates 2016

Väärikas hoone sai värske ilme

Assikvere haridusseltsi koduks on 1930. aastatel kohaliku rahva nõul ja jõul ehitatud seltsimaja. Väärikas hoone sai 2017. aasta suvel ümber uue välisvoodri ning rõõmustab nüüd nii kohaliku rahva kui ka möödasõitjate silma.

Palamusel sai nautida kauneid suveklassikakontserte

Palamuse kirik muutus 2016. aasta 6. augustil mõneks tunniks justkui ooperimajaks: seal toimunud Mozarti galal tulid viie solisti ja Vanemuise sümfooniaorkestri esituses ettekandele aariad ja ansamblid neljast Mozarti ooperist. MTÜ Look korraldatud kontsert oli pühendatud suure Viini klassiku 260. sünniaastapäevale ja 25 aasta möödumisele Eesti taasiseseisvumisest.

Tikksae asemel ülitäpne CNC-pink

Jõgeva vallas Raaduveres valmivad vahvad ja vastupidavad nukumajad, mis muudavad sisukamaks paljude Eesti, aga ka Soome ja Läti laste mängupäevad. Kui varem lõikas väikeettevõtja Margus Jõesaar nukumajade detailid liimpuitplaadist välja tikksaega, siis nüüd saab ta selleks kasutada moodsat CNC-pinki.

Kubja talu meetootmisele on toeks päikeseenergia

Mesindus tundub olevat selline “roheline” ala, kus tootmise käigus hoidmiseks piisab mesilase tiivalöögi energiast. Tegelikult see nii pole: meetootmine vaja ka päris rohkesti elektrienergiat. Et laekuvad elektriarved nii tugevasti rahakoti pihta ei käiks, soetas Põltsamaa vallas Pisisaares tegutsev mesinik Jüri Lugus oma Kubja tallu päikesepaneelid. 36 paneeli ostmiseks ja talu eluhoone katusele paigaldamiseks sai ta toetust Leader-programmist.