Uued sündmused

Sündmusi ei ole.

Meie meedias

Üldkoosolek 3-2017

08. september 2017

Jõgevamaa Koostöökoja Üldkoosolek toimus 19. septembril Betti Alveri muuseumis Jõgeval.

Tutvu siin koosoleku kokkuvõttega

Päevakorras:

Ideedevoor Lõuna-Eesti avastamist väärt paikade leidmiseks

15. mai 2017

Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid alustasid 2013. a suvel rahvusvahelise koostööprojektiga, mis viidi läbi koos National Geographicu ja Lõuna-Eesti turismiarendajatega. Projekti raames kerkisid maastikule 23 National Geographicu kollast aknakujulist raami, mis tutvustavad Lõuna-Eestit meie külalistele ning mis üheskoos räägivad meie piirkonna lugu.

Jõgevamaa "National Geographic Eesti" pilgu läbi

04. mai 2017

Ajakirjas "National Geographic Eesti" on ilmunud projekti "Elu kahe maailma piiril" raames Jõgevamaad tutvustavad lood.

 

Maamessil käimisest tõuseb igal juhul tulu

24. aprill 2017

Helve Laasik, Riina Mägi

Allikas: 22.04.2017 Vooremaa

Tänavu Maamessil Jõgevamaa Koostöökoja boksis kaaseksponendina olnud firmad peavad messilkäiku kasulikuks, sest huvilised jätavad meelde, mida nad nägid või proovisid ja ostavad hiljem pakutud kaupu.

Märtsis avatakse uus Leaderi taotlusvoor

20. jaanuar 2017

20. märtsist  kuni ülejärgmise 31. märtsini on avatud järjekordne Leaderi taotlusvoor. Taotlema on oodatud mittetulundusühingud, ettevõtted, kohalikud omavalitsused. Taotleda on võimalik kuni 50 000 eurot, üle 35 000 euro maksvaid projekte tuleb tutvustada Jõgevamaa Koostöökoja üldkoosolekul ning saada sealt heakskiit.

Koostöökoda julgeb suuri asju ette võtta

03. detsember 2016

Maamajanduse infokeskuse maaelu- ja kalandusvõrgustiku osakonna juhataja Krista Kõiv peab eile kümnendat sünnipäeva tähistanud Jõgevamaa koostöökoda organisatsiooniks, kel on lennukad ideed ning julgus suuri projekte ette võtta. Sellel perioodil toob ta näiteks kohalikule toidule suunatud projektid.

Teeme endale ise kingituse: "EV100 igas külas"

18. november 2016

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise aeg on peagi päral: juba tuleval, 2017 aastal hakkame, riik ja rahvas, me kõik üheskoos, sellest suurest sündmusest osa saama. Eestlased on end ikka uhkusega maarahvaks pidanud, enam kui ehk ükski teine Euroopas. Just maarahval, meie külakogukondadel, on ka EV100 sündmuste sündimise ja teoks saamise juures eriline roll. Eesti riigikantselei-EV100 juhtrühm ja Külaliikumine Kodukant on võtnud ühiselt südameasjaks, et meie riigi juubeli tähistamine jõuaks igasse Eestimaa nurka, ka kõige kaugemasse.

Minimessile tulevad kohalikud tootjad

08. september 2016

Vooremaa, 8. september 2016

Artikli autor: Helve Laasik

Kel soov talvevarusid soetada või ka kevadeks juba üht teist valmis varuda, võiks reedel läbi põigata Jõgeva kultuurikeskuse ees III Vooremaa konverentsi ajal peetavalt minimessilt, kus kohal pea paarkümmend kohalikku tootjat.

Jõgevamaa Koostöökoja tegemised septembris

01. september 2016

 

Jõgevamaa ettevõtted meelitavad Maamessil maitsva söögi ja rasketehnikaga

05. mai 2016

Jõgevamaa ettevõtted meelitavad Maamessil maitsva söögi ja rasketehnikaga

Autor Eili Arula

Allikas Vooremaa, 23.04.2016

Jõgevamaa ettevõtted maamessil

19. aprill 2016

Ootame teid tutvuma Jõgevamaa ettevõtetega Maamessil 21.-23. aprillil Tartus. B-hallis pakuvad erinevaid suupisteid, toidutooteid ja -suveniire Epiim, Juulamõis, Marimarta, Meemeistrid, Sepamäe Talu, Varvara Gourmet, Kuremaa mõis, Kurista Söögitare ning Veski Külalistemaja. Väljas on Loov Energia ja Siimusti Savikoja põnevad tooted ning Nukukodu nukumajad. Jagatakse ka Jõgevamaa ja Peipsimaa turismiinfot ning meeleolu lisab Vudila Vuta.

LEADER-raha taotleti kolm korda rohkem, kui jagada on

19. aprill 2016

Märtsikuus said Jõgevamaa maapiirkondade ettevõtjad, mittetulundusühingud, sihtasutused ja omavalitsused pärast paariaastast vaheaega taas Euroopa Liidu Leader-meetmest raha taotleda. Taotlusvoor osutus vägagi populaarseks: mitmesugusteks ettevõtmisteks küsiti raha umbes kolm korda rohkem, kui seda jagada on.

Taas saab taotleda Leader-toetust
 

01. märts 2016

Jõgevamaa maapiirkondade ettevõtjad, mittetulundusühingud, sihtasutused ja omavalitsused saavad pärast paariaastast vaheaega taas Leader-toetusi taotleda. Jõgevamaa Leader-tegevusgrupp, Jõgevamaa Koostöökoda, avab tänavuse taotlusvooru 14. märtsil ning taotlusi on aega esitada 31. märtsini.

Jõgevamaal võiks olla toiduvaldkonna kompetentsikeskus

18. veebruar 2016

Jõgevamaa Koostöökoja kohaliku toidu spetsialisti Ülle Juki sõnul on mõeldud Jõgevamaale toiduvaldkonna kompetentsikeskuse loomisele, sest siinne Eesti Taimekasvatuse Instituut tegeleb põhiliselt Eestis kasvatatavate põllukultuuride sordiaretusega ja ka välismaiste sortide katsetamisega.

Koostöökoja Leader meetme uus taotlusvoor avatakse 14. märtsil
 

15. veebruar 2016

Jõgevamaa Koostöökoja  Leader meetme uus taotlusvoor avatakse 14. märtsil, taotlusi saab esitada kuni 31. märtsini. Taotluste esitamine on elektroonses e-PRIA keskkonnas.