Elu kahe maailma piiril

Soojenev kliima paneb roosikasvatajad raskuste ette

26. oktoober 2017

Roosid on ühed kõige majesteetlikumad lilled ning mingil omapärasel moel on need justkui side eri ajastute ja maailmade vahel. Polnud ju 1160. aastal ühel tundmatul kloostriaednikul õrna aimugi, et kunagi kasvab tema aretatud roos Liivimaa karmis kliimas. Täpsemalt Põltsamaa roosiaias.

Jõgevamaa "National Geographic Eesti" pilgu läbi

04. mai 2017

Ajakirjas "National Geographic Eesti" on olmunud projekti "Elu kahe maailma piiril" raames Jõgevamaad tutvustavad lood.

 

Lõuna-Eesti LEADER-tegevusgruppide koostöökohtumine Tallinnas

08. veebruar 2017

30.  jaanuaril kutsus ajakiri National Geographic Eesti koostööprojekti “Elu kahe maailma piiril II” partnereid Jõgevamaa Koostöökojast, Tartumaa Arendusseltsist, Valgamaa Partnerluskojast, Võrumaa Partnerluskojast ja Põlvamaa Partnerluskojast tutvuma Äripäeva Kirjastuse tegemistega. Alates 2016. aasta maist on Äripäeva Kirjastus meie kollaste akende projekti partneri, ajakirja National Geographic Eesti väljaandja ja sellega seoses ka partner kõikidele projektiga seotud tegevustele.

Kollased aknad edendavad turismi

25. jaanuar 2016

Jõgevamaale paigaldatud kolme kollase akna eesmärgiks on kõige muu hulgas ka turismi edendada ja teadvustada, mida Lõuna-Eestis pakkuda on. 2015. aasta lõpuks laienes projekti „Elu kahe maailma piiril“ tegevus Jõgevamaal ja siia paigaldati kaks uut raami  - lisaks 2013. aastal Mustveesse paigaldatud raamile on nüüd raamid ka Kuremaal ja Mandri-Eesti keskpunktis. Neist viimane on juskui sümboolne sisenemine Lõuna-Eestisse, Kuremaa raam aga tutuvustab lisaks kaunitele Vooremaa vaadetele ka siinset aja- ja kultuurilugu.

Ilmunud on raamat “Elamused Lõuna-Eestis 2016-2017″

14. jaanuar 2016

Teist korda on ilmunud Lõuna-Eesti raamat „Elamused Lõuna-Eestis 2016–2017“, kuhu on koondatud kuue maakonna turismiteenuste head pakkumised järgnevaks kaheks aastaks. Rohkem kui 300-leheküljeline raamat sisaldab üle 300 sooduskupongi majutusele, toitlustusele, aktiivsele puhkusele ja kultuurisündmustele. Samuti on raamatus kajastatud ajakirjas National Geographic ilmunud lood Lõuna-Eesti kohta.