![]() |
Jõgevamaa Koostöökoda
|
2018. aastal alguse saanud ERMi jõululaat väärtustab head kohalikku toitu ja kaunist käsitööd. 14.-15. detsembril 2024 toimunud jõululaat kinnitas, et kohalikud maitsed ja käsitööoskused on jätkuvalt hinnas.
See on teistmoodi laat, nii ütlevad ka külastajad. Toidutootjate letid täitsid fuajee ja väliala, käsitööstendid paiknesid silla alal. Kokku osales kahepäevasel laadal umbes 170 erinevat ettevõtet, toit ja käsitöö ligikaudu pooleks.
Aja jooksul on toidupiirkonnad hakanud väärtustama ühist identiteeti, nii on ka külastajatel lihtsam "orienteeruda". "Jõgevamaa katab laua" ühendas seekord 8 toredat ettevõtet: Avikala OÜ, Meemeistrid OÜ, OleMari talu OÜ, Peremesila OÜ, Raudale talu OÜ, Teepuu OÜ (Teearu talu), Aivar Kütt Ulge talu FIE (Ulge talu) ja Uugi talu OÜ.
Suur tänu muuseumile rõõmsa nädalavahetuse eest!
Vt ka infot ERMi kodulehel.
Jõgevamaa ettevõtete osalemist ERMi jõuluaadal toetas LEADER-meetme koostööprojekt "Kohalik toit on tervislik ja trendikas 2022-2023".