Kalender

Uued sündmused

Sündmusi ei ole.

Päevakorralised

Jõgevamaa laulupidu "Täherahvas"

05. juuni 2024 kell 11:06

Jõgevamaa laulupidu "Täherahvas" toimus 2. juunil 2024 Palamuse O. Lutsu kihelkonnakooli muuseumi õuealal. Lavale astusid maakonna mudilas-, laste-, poiste-, nais-, mees- ja segakoorid, puhkpilliorkestrid, rahvamuusikaansamblid ja keelpilliorkester. Laulupeo lavastas Arlet Palmiste, kunstiline juht oli Andres Määr ning korralduse eest vastutas MTÜ Jõgevamaa Kultuurikoda. 

Jõgevamaa laulu ja tantsupeod toimuvad regulaarselt, kuid teatud intervalliga: 2023. aastal toimus laulu ja tantsupidu, 2024. aastasse kavandati laulupidu ja 2025. aastal on kord taas tantsupeo käes. Seega leiab laulupidu aset iga kolme aasta tagant. Maakonna üritused aitavad hoida ja arendada  esinejate motivatsiooni, juhendajate professionaalsust ning korraldajate oskusi. 

Muuseumi uue maja trepialale rivistunud 551 koorilauljat pakkusid 21 muusikapalaga võimsa kontserdielamuse. Tuntud populaarsete meloodiate kõrval oli oma koht Urmas Sisaski loomingul. Oli ju peo pealkirigi kummardus Urmas Sisaskile. “Me oleme sündinud tähetolmust ja meis heliseb sfääride muusika …” andis seekordsele laulupeole mõtte. 

Loe ka kokkuvõtteartiklit ajalehest Vooremaa: https://www.vooremaa.ee/palamuse-muuseumi-oueala-taitus-koorilauluga/ 

Laulupidu toetas LEADER-meede Jõgevamaa Koostöökoja ja Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse ühisprojektist “Jõgevamaa laulupidu „Täherahvas“”, samuti Jõgeva, Mustvee ja Põltsamaa vallad, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvakultuuri Keskus.