Päevakorralised

Jõgevamaad külastasid Järvamaa Leader-tegevusrühmad

16. jaanuar 2023

12. - 13. jaanuaril toimus traditsiooniline Järvamaa Leader-tegevusrühmade ühine talveseminar. Seminari ja koolituse kõrval tutvuti ka Jõgevamaa Leader-tegevusrühma tegemistega. 

Leader-projektide taotlusvoor ettevõtluse ja kogukondade investeeringute ning maakondlike ühisprojektide ja koolituste meetmetes toimub 4.-13. veebruaril 2023

07. jaanuar 2023

Leader-meetme taotlusvoor kestab 4. veebruarist kuni 13. veebruaril kella 15.00-ni  2023. aastal e-pria keskkonnas. 

Jõgevamaa Koostöökoja liikmete üldkoosolek 6. jaanuaril 2023

28. detsember 2022

Jõgevamaa Koostöökoja liikmete üldkoosolek toimub 6. jaanuaril 2023 algusega kell 15.00 Saare rahvamajas, Kääpal. Osaleda on võimalik ka MS Teamsi keskkonnas.

Jõulusoovid

20. detsember 2022

Soovime oma liikmetele, koostööpartneritele ja kõigile, kes soovivad maaelu edendada ning sellele kaasa aidata, rahulikke jõulupühi ja toimekat uut aastat!

Jõgevamaa toit Eesti Rahva Muuseumi jõululaadal

12. detsember 2022

Head Eesti käsitööd ning kohalikke maitseid väärtustav Eesti Rahva Muuseumi jõululaat toimus tänavu kahel päeval: 10. detsembril kell 10-18 ja 11. detsembril kell 10-16.

Jõgevamaa toiduvõrgustiku seminar. Hooajaliste söödavate taimede tutvustamise õpituba. Kokkuvõte

01. detsember 2022

Seminar ja õpituba toimusid 29. novembril Carl Schmidti Majas Põltsamaal. 

Õppereis Põhja-Iirimaale tutvumaks nende NG kollaste raamidega

30. november 2022

Õppereis on koostööprojekti "Yellow Frames /Kogukondade tugevdamine ja turismi edendamine National Geographic kollaste akendega"" tegevuste plaanis. Koostöös teiste projektipartneritega korraldati õppereis Põhja-Iirimaale Causeway Coast ja Glens piirkonda 20-25. november 2022. Õppereisi eesmärk on tutvuda NG kollaste raamide koostööprojekti Põhja-Iirimaa projektipartneri tegevuste tulemustega ning uurida edaspidiseid koostöövõimalusi.

Lõuna-Eesti maitsete nädal "Metsast taldrikule" 3.-13. novembril

02. november 2022

Novembri esimesel poolel toimub juba kolmandat korda Lõuna-Eesti maitsete nädal “Metsast taldrikule”. Jõgevamaalt osaleb tänavu rekordiliselt viis kohta: Apteekri puhvet ja Avinurme Puiduait Avinurmes, Kohvik Ateljee Jõgeval, LAUT resto Jõgeva alevikus ja Linda Pudrupott Kalevipoja Kojas Kääpal.
 

Arukate külade programmi õppereisil Austriasse

01. november 2022

3.-6. oktoobril 2022 korraldati Arukate külade arenguprogrammi raames projektis osalejatele õppereis Austriasse Stanz im Mürtztalisse.  Linnastumise ja kahaneva elanikkonnaga toimetulekuks tuli Stanz 2016. aastal välja strateegiaga „Local Agenda 21“, et tagada küla integreeritud areng, mis toetuks kohalike elanike teadmistele ja toetusele. Meie piirkonnast osales õppereisil Kamari küla esindaja.

Jõgevamaa Koostöökoja liikmete üldkoosolek 8. novembril

31. oktoober 2022

Jõgevamaa Koostöökoja liikmete üldkoosolek toimub 8. novembril 2022 algusega kell 11.00 MS Teamsi keskkonnas.

Jõgevamaa Koostöökoja õppereis Itaaliasse, Umbria piirkonda, 3.-8. oktoobril 2022

26. oktoober 2022

Õppereisi eesmärk oli vaadata, kuidas LEADER toimetab Itaalias, kuidas minnakse vastu uuele strateegiaperioodile ja milline on seal EL toetuste mõju maaelu edendamisel. Lisaks ka seda, kuidas väiketootjad peavad vastu viimaste aastate keerulisele majandusolukorrale ning kuidas on võimalik teostada rahvusvahelisi noorteprojekte. Täpsemaks sihtkohaks oli Umbria maakond ja külastuskohad paiknesid ümber Trasimeno järve Città della Pieve, Passignano sul Trasimeno, Perugia ja Norcia piirkonnas.

Kultuuri- ja spordisündmuste toetuse taotlusvooru infopäev toimub 2. novembril

19. oktoober 2022

Kultuuri- ja spordisündmuste toetuse taotlusvooru infopäev toimub 2. novembril kell 15.00. Osaleda saab kahel viisil, kas kohapeal, Jõgevamaa Koostöökoja kontoris, Pargi tn 3, Jõgeval või veebis MS Teamsi kaudu.

Registreerimine on lõppenud.

Veebis osalejatele saadetakse link 2. novembri hommikul. 
 

VI Lõuna-Eesti toidukonverents "Lõune-Eesti mokka müüdä kultuuriperändus"

07. oktoober 2022

Konverents toimub 11. oktoobril Mulgimaal, Karksi-Nuia Kultuurikeskuses.

Konverentsi teema on seekord mulgikeelne: Lõune-Eesti mokka müüdä kultuuriperändus. Kirjakeelde tõlgituna – Lõuna-Eesti maitsev kultuuripärand. Räägime Eesti toidupärandist, selle säilitamisest ja populariseerimisest, edasi arendamisest ning kasutamisest ettevõtluses.

Mitte ainult leivast, kapsast ja silgust. Jõgevamaa maitsete päev 14. septembril Eesti Rahva Muuseumis - kokkuvõte

28. september 2022

Kui poolteist sajandit tagasi moodustasid rukkileib, kapsas ja silk talurahva toidu vundamendi, siis tänaseks on pilt tundmatuseni muutunud. Tänu minevikule saame aga rääkida olevikust, aga ka sellest, mis on minevikust tulevikku üle võtta. Millised on need väärtused, mis väärivad oma kohta ka aastate pärast.

Toiduettevõtjatega Läti õppereisil, 8.-9. septembril 2022

21. september 2022

Jõgevamaa Koostöökoda korraldas toidutootjatele ja toidupakkujatele õppereisi Läti Vabariiki. Eesmärk oli külastada Läti toidumessi Riga Food 2022 ja Läti toidutootjaid.